DUYURULAR
Dünyanın önde gelen klinik araştırma metodolojisi çalıştayı olan FLIMS ‘Methods in Clinical Cancer Research’ün 16. toplantısına katılmak isteyenlerin 10 Şubat 2014 tarihine kadar başvurması gerekmektedir. FLIMS kursları genç klinik onkologlara yönelik klinik araştırma tasarımı konularını içermektedir. İlgilenen meslektaşlarımıza duyurmak isteriz. Detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.


Dünyanın ilk ve en tanınan meme ultrasonografi okulu olan International Breast Ultrasound School; IBUS (Uluslararası Meme Ultrason Okulu), European School of Oncology; ESO (Avrupa Onkoloji Okulu) ve SENATURK (Senoloji Akademisi)'nin ortaklaşa düzenleyeceği ve kursun sonunda başarılı olanlara tüm dünyada geçerli Meme Ultrasonografisi Sertifikasının verileceği 3 günlük Meme Ultrasonografisi Kursu 15-17 Haziran 2014 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenecektir. Kurs tüm ülkelerden genel cerrahlar dahil olmak üzere klinik branşlardan meslektaşlarımıza açıktır. Kursun dili İngilizcedir ve simultane çeviri olanağı sağlanmayacaktır. Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.


Uluslararası İstanbul Meme Kanseri Konferansı (IIBCC Breastanbul 2014) 30 Eylül-2 Ekim 2014 tarihleri arasında FIBA Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası ortaklığında Istanbul Hilton Kongre Merkezi'nde düzenlenecektir. Bu konferansta bilimsel oturumların yanı sıra sivil toplum örgütlerinin de organize ettiği halka açık oturumlar yer alacaktır. Toplantının dili İngilizcedir. Toplantı sırasında Türkçe, Arapça ve Rusça'ya anında çeviri hizmeti verilecektir. Konferansın ilk duyurusu için buraya tıklayınız. Kursun kısa broşürüne ulaşabilmek için aşağıdaki linke tıklayınız.


SENATURK Senoloji Akademisi'nin ev sahipliğinde İngiliz Londra Kraliyet Cerrahlar Koleji (Royal College of Surgeons-London; RCS-L), Avrupa Senoloji Akademisi (European Academy of Senology; EAoS), İngiliz Meme Cerrahları Birliği (Association of Breast Surgeons; ABS) ve İngiliz Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahları Birliğinin (British Association of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgeons; BAPRAS) ortak eğitim projesi olan 2. İstanbul Rekonstrüktif Meme Kanseri Cerrahisi (IREBS) Çalıştayı 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecektir. Eğitimin ilk gününde meme kanseri cerrahisinde anında yapılan rekonstrüktif cerrahi girişimler teorik ve video destekli olarak anlatılacaktır. Bu toplantının kayıt kapasitesi 100 kişi ile sınırlıdır. İkinci gün ise sadece 24 cerraha yönelik olarak Törepatik Mamoplasti başlığı altında pratik onkoplastik seviye I-II meme cerrahisi eğitimi 6 modül üzerinden verilecektir. 2 günlük eğitim programında konularında tecrübeli 8'i yabancı toplam 12 eğitici görev alacaktır. Kursun broşürüne ulaşabilmek için aşağıdaki linke tıklayınız.
Yeni dönem MAYMET toplantı programına ulaşmak için yıklayınız.


Duyuruların ayrıntılarını ve diğer duyuruları görmek için lütfen tıklayınız.